Skupiny
Diskuse
Akce
Chaty
seznam chatů

ONLINE CHAT

Chat s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petrem Gazdíkem
Petr Gazdík

Petr Gazdík

Co je náplní práce předsedy poslaneckého klubu? Jak hodnotí Petr Gazdík po necelém roce spolupráci s TOP 09? Jaké návrhy budou poslanci TOP 09 a Starostové v brzké době předkládat?

Na to i na další otázky, které vás zajímají, se můžete ptát na online chatu MY.TOP 09.

Chat již proběhl (24.2.2011 od 10:00)

Archiv on-line diskusí
Petr Gazdík

Petr Gazdík

Děkuji Vám všem za Vaše dotazy, které jste mi zaslali do dnešního chatu. Pokud jsem na některé z nich nestihl odpovědět, omlouvám se, každopádně mi Vaše otázky můžete zaslat na mail gazdikp@psp.cz. Budu se snažit přesvědčit mé kolegy, aby odpovídali na Vaše dotazy na tomto komunitním portálu, rozhodně v debatě s Vámi budeme pokračovat.
A přeji Vám dobrou chuť k obědu.
Petr Gazdík

Dobrý den pane poslanče. Podpoříte návrh novely zákona o rodině (tisk 205/0), který by měl posílit institut střídavé péče? Jaký je váš názor na tuto problematiku a fakt, že v ČR je v kontrastu s vyspělými zeměmi svěřováno cca 90% dětí do výhradní výchovy matky? Děkuji.
Petr Gazdík 11:21

Petr Gazdík

Dobrý den,
k tomuto tisku ještě nemáme jasné stanovisko. Čeká nás to na dalších jednáních poslaneckého klubu. Pošlete mi, prosím, Váš mail, jakmile toto stanovisko bude, zašlu Vám ho.

Karel Malovaný

Karel Malovaný

myslíte, že je v pořádku aby vláda podporovala provozování soukromých předškolních zařízení podnikatelů zatímco na obcí provozované zařízení
se se podpora vztahovat nebude?
Karel M
Petr Gazdík 11:19

Petr Gazdík

Dobrý den,
ještě jsem se neseznámil s konceptem pana ministra Dobeše, každopádně mi přijde nespravedlivé, aby mateřské školky zřízené podnikatelskými subjekty byly financovány jiným způsobem, než mateřské školky, které jsou v gesci obce.

Pavel Sikora

Pavel Sikora

Pane Gazdíku,

živím z jednoho platu šestičlennou rodinu, naše domácnost zaplatí ročně na daních cca jeden milion korun. Jednoduchá otázka, proč bych vaši stranu měl volit v příštích volbách, jestliže zvyšujete daně? Ušetřete mě prosím řečí o 250 Kč na dítě. Mohl jsem volit socialisty nebo vůbec nejít k volbám a vyšlo by to úplně nastejno. Problém českého státního rozpočtu opravdu není na jeho příjmové straně.

Vaše tzv. reforma je k smíchu, neřeší vůbec nic, pouze kosmeticky upravuje současné průtokové letadlo. Naše generace bude celý život platit horentní daně a nakonec dostane zcela směšný důchod, který nebude stačit ani na skromný život. Děkuji, nechci.

Pavel Sikora
Petr Gazdík 11:17

Petr Gazdík

Vážený pane Sikoro,
je mi líto, že máte tento pohled na věc. Já si dovolím předložit trochu jiný pohled. Poprvé po patnácti letech existuje shoda na reformě důchodů a bude předložena do legislativního procesu. V poslanecké sněmovně čekají na schválení reformní zákony v oblasti zdravotnictví, ministerstvo financí připravuje a předloží kompletní změnu zákona o dani z příjmů a ministr Besser úspěšně vyjednává o vyřešení problému restituce církevního majetku a nové rozpočtové určení daní by mělo být účinné k 1. březnu 2012. Já chápu, že můžete mít pocit, že reformy by mohly být tvrdší, na druhou stranu, pokud odbory říkají, že jsou tvrdé a jiní, že jsou příliš měkké, možná to je nepřímým důkazem docela vhodného kompromisu. Nejde nám snad o to, abychom reformy prosadili a opozice měla pouze jeden bod volebního programu, kterým by bylo jejich zrušení. To by nikam nevedlo. V tento okamžik Vám mohu pouze předat názor, či pohled předsedy poslaneckého klubu, že se na reformách pracuje, a že budou ku prospěchu této země. Já jsem si jist, že do roka bychom vedli debatu již nad přijatými zákony a ne připravovanými. Věřím, že také do té doby svůj názor změníte, protože rozhodně nechceme zklamat všechny,kteří nás volili právě kvůli tomu, že jsme slíbili potřebné reformy.

Jiří Urválek

Jiří Urválek

Dobrý den pane Gazdíku,

Sleduji informace o připravované přímé volbě prezidenta republiky.
Myslíte, že PS tuto přímou volbu schválí a uvažuje TOP09 o vlastním
kandidátovi?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Jiří Urválek MO TOP09 Slatiňany
Petr Gazdík 11:07

Petr Gazdík

Dobrý den,
TOP 09 a STAN budou zcela jistě hlasovat pro přímou volbu prezidenta. Tento bod byl také jednou z našich priorit. Vlastního kandidáta, případně naši podporu představíme, až budeme vědět, že byla přímá volba schválena.

Petr Ducháček

Petr Ducháček

Pane Gazdíku, jaké to pro vás bylo stát se starostou obce? V kolika letech jste byl vlastně prvně zvolen? Co bylo hnacím moterem?
Já jsem starostou za topku od třiadvaceti v obci o něco větší než je Suchá Loz a musím, říct, že je to poměrně neotřelá práce :-) Mám pocit, že za tři měsíce jsem se naučil víc, než za pět let studia VŠ.
Petr Gazdík 11:04

Petr Gazdík

Dobrý den,
poprvé jsem byl zvolen starostou ve 26 letech. Bylo to pro mne zcela nová zkušenost, jelikož jsem svou původní profesí učitel. Hnacím motorem bylo nejen kritizovat stav věcí, ale aktivně se podílet na nápravě. Chápu, že je pro Vás starostování něčím novým, i pro mne to byla velká škola, ze které stále čerpám. Držím Vám palce, ať se Vám v obci daří.

David Bartoň

David Bartoň

Dobrý den, myslíte si, že by strana, která se odvolává na dědictví náboženství Knihy, měla u nás prosazovat likvidační - bezmála dvojnásobné DPH právě na knihy? Víte , že výnos tohoto kroku je ubohý (50 miliónů), zatímco následky zchudnutí nabídky knih se vypočíst nedá. Víte, že budeme s Bulhary jediní v Evropě?
Velice těžko vysvětlím ostatním kolegům a studentům - voličům TOP a Starostové, že se na jedné straně necháte vydírat Hrabovského agenturou, ale na druhé straně se vůbec neprofilujete právě prostřednictvím vyjímek z DPH jako strana vzdělaných lidí. Děkuji Váš David Bartoň FHS, Univ. Karlova
Petr Gazdík 10:59

Petr Gazdík

Dobrý den,
již jsem odpovídal v předchozí otázce.

Ivan Kazimour

Ivan Kazimour

Proč TOP 09 navrhuje takový nesmysl, jako zvednutí DPH o 100 % u knih? Uvědomujete si, že autor knihy dostává 10 % (ale i méně) z ceny knihy jako autorský honorář a stát si chce vzít 20 %?! Nepřipadá vám to absolutně nemorální? Je to naprosto proti nezbytné potřebě tohoto státu, to je zvýšit vzdělanost národa. Čeští žáci a studenti propqdají v evropských a světových srovnáních a vy jim chcete cestu ke vzdělání ještě stížit. To není politika pravicové strany, to je politika komunismu, kdy je potřeba vládnout hloupým lidem a ztížit jim přístup k informacím. Počítejte se značným odlivem voličů. Ivan Kazimour
Petr Gazdík 10:58

Petr Gazdík

Vážený pane Kazimoure,
osobně je mi zvýšení DPH z 10 na 20 % u knih (což neznamená dvojnásobné zvýšení ceny knih) nemilé, myslím, že pan ministr Besser bude ještě o této věci jednat. Výsledek však nemohu vůbec předjímat. Ale určitě se budu ptát na zdůvodnění.

Pojďte do toho s námi!

Přejeme si znát vaše názory. Připravili jsme pro vás dotazník, který nám pomůže změnit nevypovídající ankety na rychlé a hodnotné výzkumy. Pomozte nám lépe poznat vaše názory, zapojte se do kampaní, komunikace a buďte skutečnou součástí TOP 09. Po vyplnění vám navíc budeme moci ušít naše komunikační kanály přímo na tělo - už žádné nezajímavé informace, budeme vám servírovat to, co vás opravdu zajímá.
Vyplnit