Skupiny
Diskuse
Akce
Chaty
seznam chatů

ONLINE CHAT

Chat s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petrem Gazdíkem
Petr Gazdík

Petr Gazdík

Co je náplní práce předsedy poslaneckého klubu? Jak hodnotí Petr Gazdík po necelém roce spolupráci s TOP 09? Jaké návrhy budou poslanci TOP 09 a Starostové v brzké době předkládat?

Na to i na další otázky, které vás zajímají, se můžete ptát na online chatu MY.TOP 09.

Chat již proběhl (24.2.2011 od 10:00)

Archiv on-line diskusí
Petr Gazdík

Petr Gazdík

Děkuji Vám všem za Vaše dotazy, které jste mi zaslali do dnešního chatu. Pokud jsem na některé z nich nestihl odpovědět, omlouvám se, každopádně mi Vaše otázky můžete zaslat na mail gazdikp@psp.cz. Budu se snažit přesvědčit mé kolegy, aby odpovídali na Vaše dotazy na tomto komunitním portálu, rozhodně v debatě s Vámi budeme pokračovat.
A přeji Vám dobrou chuť k obědu.
Petr Gazdík

Kde bych mohl sehnat v elektr. podobě důvodovou zprávu k zák. 108/2006 Sb.?
Aktuální stanoviska TOP09 k realizaci zákona?
Leoš Fučík
Brno
Petr Gazdík 10:56

Petr Gazdík

Milý pane Fučíku,
důvodovou zprávu najdete na této adrese:http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?o=4&ct=1102&ct1=0
jde o zákon, který byl přijat v době, kdy TOP 09 neexistovala, nicméně jeho realizaci teď naplňuje kolega Drábek. Ale asi nejsem schopen odpovědět na takto široký dotaz, zkuste být prosím konkrétnější, nebo mi napište na e-mail gazdikp@psp.cz. Nicméně je zřejmé, že v sociální oblasti se bude muset udělat poměrně velký průvan....

Aleš Ingr

Aleš Ingr

Dobrý den pane Gazdíku,
ač se politiky zatím aktivně neúčastním, přesto ji sleduji a přemýšlím o receptech jak na to... Mám na Vás tedy 2 otázky:
1. bude se TOP 09 zasazovat o změnu rozpočtového určení daní? Pochopitelně mám na mysli spravedlivější uspořádání, jelikož se jako obyvatel vesnice na Moravě cítím silně znevýhodňován. Nestačí mi odpověď "ANO", chci vědět také případně kdo se o to zasazuje, kdy se o tom bude jednat, kde a do jaké pracovní skupiny je možno se hlásit.
2. Dospěl jsem k názoru, že jedinou cestou k úsporám je snížení daní. Můžete za to vy, politici. Je zřejmé, že pouze pokud budou rozpočty chudší, nebude se krást, protože nebude z čeho. Bude tedy TOP 09 prosazovat snižování daní, nebo bude pokračovat v pseudo-úsporné politice zvýšíme daně a budeme dělat, že šetříme. Poslední kauzy na ministerstvech ukazují, že platíme daně proto, aby se mohlo krást. Někdo by pak mohl říci, že každý kdo chce byť o korunu zvýšit daně, chce mít z čeho krást. Jak všichni víme, kde nic není, ani čert nebere!

Ingr, Zlín 45 let
Petr Gazdík 10:54

Petr Gazdík

Dobrý den,
TOP 09 společně se starosty se o změnu rozpočtového určení daní zcela jistě zasazovat bude. Byla to jedna z priorit našeho volebního programu a budeme se snažit tuto věco dotáhnout do konce. Já sám, jako starosta z malé obce, jsem si plně vědom problémů, které vedou z nedostatečného financování. Návrh novely zákona je v gesci ministerstva financí a měl by projít schvalovacím procesem v poslanecké sněmovně, věříme, že v březnu 2012 by mohl vejít v platnost, pokud budou vypořádáné všechny připomínky.

Lubor Pavlíček

Lubor Pavlíček

Reagují členové Vaší strany na dotazy/podněty od občanů? Mám totiž špatnou zkušenost s jedním Vaším poslancem, kterého jsem požádal o pomoc při zjištění podle mého názoru "podezření z plýtvání s veřejnými prostředky" v rozsahu cca 350 mil.Kč na jedné stavbě ŘSD a nikdy jsem se nedočkal odpovědi. Naopak jsem se však dočkal osobního postihu, ze stavby mě vyhodili a nyní jsem již úspěšně zaregistrován na úřadu práce. No je to pro mě veliké poučení o stavu politiky v Čechách. Co mi radíte Vy pane Gazdíku?
Petr Gazdík 10:44

Petr Gazdík

Pane Pavlíčku,
naši poslanci z cela jistě na podněty od občanů reagují. Ale samozřejmě nevím, o co se konkrétně jedná ve Vašem konkrétním případu, určitě se s ním rád seznámím.

Jan Jakob

Jan Jakob

Ahoj Petře, kdy přijedeš do Roztok? Honza
Petr Gazdík 10:42

Petr Gazdík

Samozřejmě, doslechl jsem se, že se chytáte zorganizovat vepřové hody příští pátek. Ocenil bych, milý Jene, kdyby příště tvá pozvání byla doprovázena konkrétní akcí. :) Tímto si Tě dovoluji pozvat na fašank do Suché Lozi, od pátku 4. března do neděle, na programu bude košt slivovice, zabíjačka, průvod masek a pochovávání basy. A vlastně přijeďte všichni. :)

Pavel Böhm

Pavel Böhm

Dobrý den,

už jsem se na to ptal 30. 12. e-mailem a odpověď jsem nedostal, což mě dost zklamalo. Využívám tedy tuto cestu.

Vrtá mi hlavou tajná dohoda vládních stran u pana prezidenta. Nelíbí se mi, že strana, kterou jsem si zvolil a kterou si platím, aby hájila mé zájmy (tedy vy), uzavírá bez rozumného vysvětlení tajné dohody. Nechápu, proč to má být tajné – a vysvětlení pana Gazdíka "je to tajné, protože jsme se na tom tak dohodli", mě ani trochu neuspokojuje.

Žádám proto nějaké uspokojivé vysvětlení a předem za ně děkuji.
Petr Gazdík 10:40

Petr Gazdík

Vážený pane Böhme,
citujete moje první vyjádření bezprostředně po jednání, následně se veškeré informace stejně zveřejnily, žádný tajný písemný dokument neexistuje. Nicméně mi je záhadou, proč jsem neobdržel Váš e-mail, napište mi prosím, na jakou adresu jste ho posílal,abych zjednal nápravu.

Petr Bohuslav

Petr Bohuslav

Jste velmi sympatickou tváří tak či méně vnímatou jako příslušník TOP 09, ale jste představitelem hnutí starostů. I oficiální propagační materiály strany, uvádějí TOP 09 s podporou Starostů, umíte si představit, že by hnutí Starotů se staro jen určitou platformou u Top 09, tak jak je to běžné u jiných velkých stran, kde jsem donedávno měli klasuova křídlo, topolánková, rebelující pan Tlustý. Mátev plánu se někdy zbavit svého základu a sloučit se s TOP 09? Je si víc než pravěpodobné, že tato rozdvojenost Vás možná stála ministerské křeslo. NEJSOU TO TAK ZADNÍ VRÁTKA, POKUD BY TOP NEUSPĚLA, MÁTE NA ČEM PRACOVAT.
Petr Gazdík 10:37

Petr Gazdík

Dobrý den,
pořád jsme dvě samostatné strany, které se dohodly na strategické a oboustraně výhodné spolupráci.Důkazem toho je i naše dohoda s TOP 09 na společné kandidatuře do krajských voleb v roce 2012. Viz. http://www.top09.cz/co-delame/tiskove-zpravy/top-09-do-krajskych-voleb-jdeme-se-stanem-5218.html
Děkuji.

Vážený p.Gazdík, můžete mi sdělit jak je strukturována Vaše členská základna ??? Například na Karlovarsku chodí p.Horník a všude vykládá, že je nestraník, pouze za Vás kandidoval. Je to Váš člen nebo není ??? Trošku v tom mám guláš :o(
Máte na Karlovarsku krajské, regionální nebo oblastní sdružení nebo nejaké registrované členy ???
Děkuji za odpověď a držím Vám a všem co jste ve sněmovně prvně palce :o))) Jde Vám to skvěle, držte se :o)))
Petr Gazdík 10:34

Petr Gazdík

Struktura je pouze krajská, výhledově uvažujeme i o struktuře místní. Pan senátor Horník je registrovaný příznivec hnutí STAN viz. stanovy . Příznivec je člověk bez politické příslušnosti, nicméně má stejná práva jako člen. Pan Horník byl u zrodu našeho hnutí od počátku. Ohledně jeho kandidatury jsem již odpovídal. Děkuji Vám za podporu.

Pojďte do toho s námi!

Přejeme si znát vaše názory. Připravili jsme pro vás dotazník, který nám pomůže změnit nevypovídající ankety na rychlé a hodnotné výzkumy. Pomozte nám lépe poznat vaše názory, zapojte se do kampaní, komunikace a buďte skutečnou součástí TOP 09. Po vyplnění vám navíc budeme moci ušít naše komunikační kanály přímo na tělo - už žádné nezajímavé informace, budeme vám servírovat to, co vás opravdu zajímá.
Vyplnit