Skupiny
Diskuse
Akce
Chaty
seznam chatů

ONLINE CHAT

Chat s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petrem Gazdíkem
Petr Gazdík

Petr Gazdík

Co je náplní práce předsedy poslaneckého klubu? Jak hodnotí Petr Gazdík po necelém roce spolupráci s TOP 09? Jaké návrhy budou poslanci TOP 09 a Starostové v brzké době předkládat?

Na to i na další otázky, které vás zajímají, se můžete ptát na online chatu MY.TOP 09.

Chat již proběhl (24.2.2011 od 10:00)

Archiv on-line diskusí
Petr Gazdík

Petr Gazdík

Děkuji Vám všem za Vaše dotazy, které jste mi zaslali do dnešního chatu. Pokud jsem na některé z nich nestihl odpovědět, omlouvám se, každopádně mi Vaše otázky můžete zaslat na mail gazdikp@psp.cz. Budu se snažit přesvědčit mé kolegy, aby odpovídali na Vaše dotazy na tomto komunitním portálu, rozhodně v debatě s Vámi budeme pokračovat.
A přeji Vám dobrou chuť k obědu.
Petr Gazdík

Včera jsem zde umístnil otázku ohledně zastoupení Vašeho hnutí na Karlovarsku. Jedniný "kontakt" z Vašim hnutím je přes jakéhosi p.Horníka. Dnes připojuji odkaz na záznam vystoupení p.Horníka http://www.kvary.cz/kraj_cz/archivzkk/zaznamzkk.htm?id=17_02_2011, kde se v čase 4:42:13 vyjadřuje ke své angažovanosti v hnutí Starostové :o(
Mužete mi napsat jak dalece je Vaše hnutí tedy přítomno v Karlovarském kraji ???
Petr Gazdík 10:31

Petr Gazdík

Na Karlovarsku bude první oficiální setkání hnutí Starostové a nezávislí 11. 4. 2011, co se týče pana Horníka, tak ten je senátorem za koalici TOP 09 a STAN a zároveň je starostou Božího daru. Pan senátor Horník si vzal celý Karlovarský kraj zatím na starosti. Zároveň v Karlovarském kraji působí tajemník hnutí STAN Pavel Felcan (kontakt viz webové stránky www.starostove-nezavisli.cz).

Jiří Rod

Jiří Rod

Dobrý den,
nechci být neinformován, a proto vznáším svůj dotaz. Jak je to s vyměřovacími základy na důchod.Lidé, kteří si "celý život" na důchod neplatí, mají údajně za základ průměrný plat (taková je rozšířená fáma) tzn. (lidé odsouzení - odseděno 30 let, lidé kteří celý život nechtěli pracovat atd.). Pokud by to byla pravda, proč se v této otázce neudělá náprava ( prodavačky - pracují pondělí - sobota, mnohdy i o svátcích s platem 12.000,- Kč hrubého jsou tedy potrestány, že do práce chodí !!!!) nebo je to pouhý nesmysl, který se masově šíří (údajně to potvrzují i pracovníci důchodového). Prosím o vysvětlení jak to skutečně je, ať můžeme správně argumentovat a vysvětlovat - pokud to není pravda. Děkuji Jiří Rod
Petr Gazdík 10:28

Petr Gazdík

Vážený pane Rode,
samozřejmě to je fáma, kterou jsme již několikrát vysvětlovali a to poměrně podrobně. Jen musím najít podklady, odpověď najdete zde po skončení tohoto chatu. Poprosím kolegy, aby ji sem vložili a Vám poslali přes zprávu na MYTOPu. Jinak odkazy na validní a pravdivé informace o důchodové reformě jsem dával do předcházejícíc odpovědi.

Karel S

Karel S

Opravdu nevim jestli mam plakat nebo se smat. Hrátky kolem takzvane duchodove reformi jsou trapný. Nejakyma administrativníma hrátkama jak přihrát chytrákům ( fondům ) peníze se žádný hodnoty nevytvoří. Pokud nečas řekl že zakladí ůkol vlády je tato právě zveřejněná fraška tak by asi měla skončit
Petr Gazdík 10:25

Petr Gazdík

Myslím, že poslední týden byl opravdu velmi bohatý na domněnky a úvahy v našich médiích, které, jak se nakonec ukázalo, neměly žádnou relevanci. Reforma důchodů není a nebude opřena o povinné spoření do tzv. druhého pilíře, tato aktivita bude dobrovolná. Rád bych Vám doporučil následující odkazy, na kterých najdete všechny relevantní informace k důchodové reformě. Pěkně prosím věnujte jim svůj čas a pozornost.
http://www.top09.cz/proc-nas-volit/politika/duchodovy-system/
http://www.top09.cz/proc-nas-volit/politika/duchodovy-system/duvody-duchodove-reformy-5221.html
http://www.top09.cz/proc-nas-volit/politika/duchodovy-system/casto-kladene-dotazy-5226.html
nebo věnujte tři minuty vysvětlení přímo Jaromíra Drábka:
http://www.youtube.com/topvidea#p/u/7/aoH7WM7qx0s

Radek Volf

Radek Volf

V současné době sledujeme vydírání společnosti lékaři. Přes veškerou snahu se tyto požadavky stupňují. V tuto chvíli hrozí, že si příklad z lékařů vezmou i policisté a hasiči. Jakým způsobem, dle Vašeho mínění, by bylo možné zabránit tomu aby v budoucnosti byl stát připraven systémově reagovat na tyto pokusy o vydírání celé společnosti ? Lze se na takové situace vůbec nějak připravit ?
Petr Gazdík 10:20

Petr Gazdík

Obávám se, že každá ta situace bude natolik odlišná, že není možné najít paušální řešení. Spousta lidí nám vyčítá, že jsme lékařům ustoupili, ale dovolím si připomenout, že naším hlavním cílem bylo realizovat reformu ve zdravotnictví. Odboráři moc dobře vědí, že peníze, které se lékařům přislíbily, nepřijdou odnikud z venku a že se budou muset najít zase a právě jen ve zdravotnictví. Jinými slovy oni teď budou muset podporovat reformy, které dosud odmítali. Kdyby konflikt s lékaři se skutečně změnil v krizi, museli bychom investovat obrovské finanční prostředky, zapojit armádu, policii, prostě bychom pracovali pod nesmírným tlakem, navíc je třeba si uvědomit, že většina nemocnic, včetně záchranné služby nespadá pod stát (pod ministerstvo zdravotnictví) ale pod "oranžové" kraje...
Pan minist Heger nás velmi detailně informoval na každém zasedání klubu a věřte, že tu mám 11 lékařů, kteří mají svoji autentickou zkušenost z tohoto oboru a kteří ještšě před necelým rokem vykonávali své praxe. Ti by nepochybně vystoupili, kdyby to, co navrhoval pan ministr Heger, bylo špatné, nebo nerelevantní.

Libor Jarošík

Libor Jarošík

Pane poslanče, chci se zeptat,jak je to s připravovaným zvýšením daní živnostníkům. Ještě nedávno premiér Nečas prohlašoval, že se
nebudou zvyšovat. Ještě stále si myslím,že TOP 09 je strana,která se
dokáže zastat živnostníků. Všichni víme, že peníze se dají najít jinde.
Děkuji za odpověď
Libor Jarošík
Petr Gazdík 10:12

Petr Gazdík

Určitě, souhlasím s Vámi. TOP 09 vždy živnostníky podporovala a podporovat bude. Vaše otázka zřejmě souvisí s článkem, který vyšel minulý týden, ve kterém bohužel nebyly napsány pravdivé informace. Na tento text reagoval ministr financí Kalousek a tento text najdete zde: http://www.top09.cz/co-delame/tiskove-zpravy/kalousek-zivnostnikum-se-odvodova-zatez-nezvysi-5176.html.

Jaroslav Poláček

Jaroslav Poláček

Ahoj Petře, jak jsi spokojen s prací kolegů na klubu, ano, nemyslím jen poslance a kolik lidí vlastně pečuje o klub?
Petr Gazdík 10:07

Petr Gazdík

Jardo, zdravím Tě a všechny, kdo se připojili na dnešní chat. Krásný den! S prací klubu jsem spokojen, nemám problém, myslím si, že jsme dobrý tým. O klub pečuje především náš pan tajemník Radek Lojda společně s Mirkou Hradilovou, asistentkou klubu a zároveň Monikou Vývodovou, která je asistentka předsedy klubu, tedy mne.

Pojďte do toho s námi!

Přejeme si znát vaše názory. Připravili jsme pro vás dotazník, který nám pomůže změnit nevypovídající ankety na rychlé a hodnotné výzkumy. Pomozte nám lépe poznat vaše názory, zapojte se do kampaní, komunikace a buďte skutečnou součástí TOP 09. Po vyplnění vám navíc budeme moci ušít naše komunikační kanály přímo na tělo - už žádné nezajímavé informace, budeme vám servírovat to, co vás opravdu zajímá.
Vyplnit