FAQ

Často kladené dotazy.

Co je MY.TOP 09?

MY.TOP 09 je projektem strany TOP 09, který má za cíl vytvoření univerzální platformy pro setkávání a komunikaci se svými podporovateli. Protože podporovatelé jsou základním stavebním kamenem úspěchu strany, je komunikace mezi zástupci TOP 09 a jednotlivými podporovateli klíčová. Pokud se chcete zapojit do tvorby politiky TOP 09, pokud chcete, aby byl Váš hlas slyšen a mohli jste se na společném úspěchu naší strany, ale také celé naší země podílet i vy, pak je MY.TOP 09 tím správným místem pro vás.

Naším cílem je MY.TOP 09 rozvinout jako základ pro společnou diskusi nad praktickými aplikacemi našeho volebního programu a dopady rozhodnutí na reálný život všech občanů České republiky.

Pokud tedy máte co říct, zdá se vám, že některé body programu TOP 09 by mohly být zlepšeny, zapojte se do diskuse a řekněte našim politikům, jak si spokojený život v této zemi představujete vy. Otevřeni jsme přitom jak zlepšujícím návrhům, tak objektivní kritice.

Proč a jak se registrovat?

Přístup k funkcím MY.TOP 09 mají všichni zaregistrovaní podporovatelé strany TOP 09. Pokud jste se ještě neregistrovali a rádi byste se zapojili do diskusí, zúčastnili akcí nebo nám pomohli v předvolebním boji, vyplňte jednoduchý registrační formulář na této adrese: my.top09.cz/podporujte.

Kromě uživatelského jména a hesla získáte následně možnost zvolit si, jakým způsobem chcete TOP 09 podpořit právě vy. Způsobů je mnoho – od internetové podpory prostřednictvím reklamních bannerů na vašich stránkách až po podporu finanční.

Co je to skupina?

Do skupiny mohou vstupovat podporovatelé se společnými zájmy, tématy nebo názory. V rámci skupiny je pak možné tato témata diskutovat, komunikovat s ostatními podporovateli s podobnými názory nebo se setkávat nad jejich řešeními i v reálném životě. Skupiny sdružují podporovatele jak podle regionální příslušnosti, tak podle tematického zaměření.

Na MY.TOP 09 můžete komunikovat jak v rámci skupiny otevřené, do níž mají přístup všichni registrovaní podporovatelé, tak ve skupinách uzavřených, které nejsou veřejně přístupné a jsou k dispozici jen vybranému okruhu uživatelů.

Jak založit skupinu?

Založení skupiny je jednou z funkcí, kterou získáte po registraci na MY.TOP 09 a po získání 1000 kreditů. Pro založení skupiny přejděte do sekce Skupiny a klikněte na tlačítko založit novou skupinu. Před založením skupiny se přitom přesvědčte, zda podobná skupina již na portálu neexistuje, nebo zda byste nemohli svůj příspěvek vložit do skupiny jiné. Pomáháte tím v jednodušší orientaci ostatním i sami sobě.

Co je to akce?

Jako akce jsou v rámci portálu MY.TOP 09 označovány veškeré aktivity, které mají společné jediné – termín konání. Kromě nejrůznějších setkání jak s představiteli TOP 09, tak s dalšími podporovateli může jít o zajímavé rádiové nebo televizní pořady, mítinky našich zástupců, plesy a další společenské události.

Jak vyhlásit novou akci?

Pro možnost vyhlásit novou akci musíte být členem alespoň jedné skupiny. V rámci této skupiny na záložce Akce najdete tlačítko Vyhlásit novou akci. Klikněte na toto tlačítko, zadejte parametry akce a nezapomeňte specifikovat, zda se akce vztahuje jen na představitele a příznivce strany v jednom kraji, nebo v celé ČR.

Co jsou to kredity?

Kredity je koncept hodnocení aktivity podporovatele. Čím více podpory straně TOP 09 projevíte, a to nejen v rámci tohoto portálu, ale také na Facebooku, na svých internetových stránkách nebo v reálném světě, tím vyšší je váš počet kreditů a tím více funkcí na portálu můžete využívat.

V budoucnu uvažujeme také o možnostech odměny za počet získaných kreditů. Samozřejmě i využití kreditů je v rámci portálu MY.TOP 09 otevřeno diskusi, můžete tedy přicházet se svými nápady a návrhy.

Jak využít kredity?

Kredity lze zaplatit účastnický poplatek ve výši 500 Kč ze vzdělávacího programu, který pro Vás připravuje TOP 09 ve spolupráci s TOPAZem.

V rámci stranického vzdělávání se můžete účastnit workshopů a seminářů, a získávat tak nejnovější informace a stále vyšší kompetence pro Vaši práci. Každý účastník se spolupodílí na nákladech těchto seminářů svým účastnickým příspěvkem.

Nabízíme možnost hradit tyto účastnické příspěvky pomocí kreditů z MY.TOP 09. Jeden kredit má hodnotu 0,25 Kč. Poplatek pro jeden seminář činí 500,- Kč. Na zaplacení celého kurzu tedy stačí pouhých 2000 kreditů. Vaši aktuální výši kreditů najdete ve svém profilu na adrese my.top09.cz/profil/kredity/.

Jak prakticky postupovat?

E-mailem požádáte na adrese podporovatele@top09.cz o převedení kreditů na platbu účastnického poplatku.

Do předmětu uveďte VZDĚLÁVÁNÍ a variabilní symbol zvoleného semináře. V e-mailu uveďte dále své jméno a příjmení, region a případně funkci kterou zastáváte. Harmonogram akcí s uvedenými variabilními symboly naleznete na webu TOPAZu www.top-az.eu.

Obratem se Vám dostane voucheru, který použijete jako doklad své platby při registraci na semináři.

Těšíme se na Vás na MY.TOP 09 i na vzdělávacích akcích TOPAZu.