Skupiny
Diskuse
Akce
Chaty
zpět

Nízkouhlíková revoluce: Budoucnost zelené energie

Datum: 22.11.2018 19:00 - 22:00
Místo: Ostrovní 129/13, Praha
Osobnosti: Luděk Niedermayer

Nízkouhlíková ekonomika je součástí energetické politiky a tím i politiky udržitelného rozvoje. Je reakcí na klimatické změny a pomáhá odpovědně a dlouhodobě zachovat kvalitu života pro nás i budoucí generace. Zahrnuje oblasti udržitelné dopravy a mobility a inteligentních systémů distribuce, skladování a přenosu energie. Nízkouhlíková ekonomika je úsporná a sociálně inkluzivní. Vyžaduje celospolečenské vize, spolupráci s průmyslem, investice do vědy a výzkumu a propojení společnosti, občanů, průmyslu, výzkumu, politiky a veřejné správy. Jak vypadá debata v České republice, kde jsou naše silné stránky, kde naše slabiny a jaké ponaučení si můžeme vzít ze zahraničí, to budou témata naší diskuse.

Hosté: Ludek Niedermayer, europoslanec; Martin Hausenblas, autor projektu Liftago, podnikatel a filantrop, Bedřich Moldan, bývalý ministr životního prostředí, a Dimitar Lilkov, který se věnuje výzkumu ekonomiky, digitální ekonomie, energetiky a životního prostředí při Martens Centre v Bruselu.

Moderuje Lucie Tungul, politoložka a analytička, TOPAZ.

Pořádá Knihovna Václava Havla ve spolupráci s politickým institutem TOPAZ.

Přijdou

  • Martin Hrbek
    Martin Hrbek


Možná přijdou

  • Filip Vaněk
    Filip Vaněk

Pojďte do toho s námi!

Přejeme si znát vaše názory. Připravili jsme pro vás dotazník, který nám pomůže změnit nevypovídající ankety na rychlé a hodnotné výzkumy. Pomozte nám lépe poznat vaše názory, zapojte se do kampaní, komunikace a buďte skutečnou součástí TOP 09. Po vyplnění vám navíc budeme moci ušít naše komunikační kanály přímo na tělo - už žádné nezajímavé informace, budeme vám servírovat to, co vás opravdu zajímá.
Vyplnit