Skupiny
Diskuse
Akce
Chaty
seznam chatů

ONLINE CHAT

Daniel Korte na chatu
Daniel Korte

Daniel Korte

Co je to protikomunistický odboj a odpor a jaký je v tom rozdíl? Kdo je jeho účastníkem? Jaká se připravuje k této problematice legislativa?

Nejen na tyto otázky se můžete zeptat již nyní. Odpovídat bude poslanec Daniel Korte a to ve čtvrtek 5. května 2011 od 10 hodin na chatu MY.TOP 09.

Chat již proběhl (5.5.2011 od 10:00)

Archiv on-line diskusí
Daniel Korte

Daniel Korte

Vážení podporovatelé,

děkuji Vám všem za zajímavé otázky a příspěvky. Pokud se na všechny nedostalo, obracejte se, prosím, přímo na mne e-mailem.

Srdečně Vás všechny zdravím a přeji pěkný den!

Daniel Korte
Irena Šnajdrová

Irena Šnajdrová

Dobrý den pane poslanče,
jak se díváte jako bývalý předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na fungování mediálních rad v současnosti?
Děkuji za odpověď a moc zdravím.
Daniel Korte 11:04

Daniel Korte

Dobrý den, paní Šnajdrová,
nemyslím si, že mediální rady plní svoji funkci uspokojivě: Rada ČRo, resp. ČT je - měla by být - jakousi dozorčí radou a pracovat v zájmu akcionářů, tj. posluchačů a diváků. Namísto toho zaujímá jakýsi ochranný val okolo managementu a brání ho před zlým dorážejícím světem. Problémem je i jejich složení - staly se z nich prostě pašalíky pro odložené politiky. Asi by to chtělo zásadní změnu - nejen personální, ale hlavně systémovou.
Srdečně zdravím.

Radim Záleský

Radim Záleský

Přes 30 let komunisté drancovali tuto zemi, industriální úroveň, kterou nám ještě mezi světovými válkami záviděla celá Evropa, dokázali během tohoto období kompletně zruinovat a posunout tak tehdejší Československo na chvost pomyslného žebříčku vyspělosti evropských zemí. Jak je možné, že se i v současnosti najdou tací, kteří by si komunisty opět přáli u moci? V čem to je, že si někteří nejsou ani po 30 letech schopni uvědomit, co pro naši zemi znamenal rok 1989? Nedokážeme si snad vážit svobody? Děkuji
Daniel Korte 10:58

Daniel Korte

Dobrý den, pane Záleský,
nejspíše to bude tím, že hybným momentem českých dějin je závist, jejím výsledkem je pak naše silné rovnostářství. Oněch cca 13-15% voličů KSČ(M) se prostě nedokáže vyrovnat s tím, že někdo má více, že se má lépe - a to, že se třeba víc snaží, při tom nehraje roli. A pak: rohlíky tehdy stály 30 halířů...
Srdečně zdravím.

Petr Ducháček

Petr Ducháček

Vážený pane Korte,
často dumám o tématu "KSČM". Docela by mě zajímalo, jak by jejich vláda vypadala, kdyby se skutečně nedej bože někdy dostali k moci. Vždyť oni by museli popřít úplně vše, co teď hlásají, nemyslíte? Možná by tak paradoxně rok vlády KSČM způsobil, že by tato strana definitivně ztratila přízeň všech voličů.
Ale abych přeci jen položil nějakou konkrétní otázku: Měla by se KSČM zrušit? Osobně myslím, že ano, přestože se nic podstatného nestane. Myslím, že je velká ostuda našeho státu, že i po tom všem, co se stalo v nejvyšších patrech politiky figuruje slovo "komunistická". A to hlavně z úcty ke všem politickým vězňům a dalším obětem bývalého režimu. Když nic jiného, tak z úcty k nim bych byl pro zrušení. Souhlasíte?
Daniel Korte 10:51

Daniel Korte

Dobrý den, pane Ducháčku,
máte pravdu: komunisti vždycky lhali, lžou a lhát budou, to už je jejich habitus. Vymazat je namočením do vládní odpovědnosti bych však pokládal za poněkud riskantní - pravda, ve Francii to udělal socialista Mitterand a zcela je tím zlikvidoval, ale to je přece jen těžko srovnatelné.
Pokud jde o druhý odstavec: naprosto s Vámi souhlasím. Včetně toho, "že se nic nestane": obávám se totiž, že se přejmenují a pojedou dál, podobně jako náckovská Dělnická strana.
Srdečně zdravím.

Radek Letko

Radek Letko

Dobrý den pane Korte,

mohl by jste prosím uspokojivě vysvětlit příčiny Vašeho nestandardního projevu na půdě PS?

Děkuji,
Radek Letko
Daniel Korte 10:45

Daniel Korte

Dobrý den, pane Letko,
odpověď, prosím, hledejte výše.
Srdečně zdravím.

Radim Záleský

Radim Záleský

Dobrý den, můžete mi jako příslušníkovi mladší generace vysvětlit, jaký je tedy rozdíl mezi protikomunistickým odbojem a odporem? Jaké konkrétní zákony a opatření připravujete a pracuje se v současnosti na přípravě podkladů pro zrušení KSČM? Děkuji za odpověď
Daniel Korte 10:43

Daniel Korte

Dobrý den, pane Záleský,
to přece intuitivně víme: pojem "odboj" se většinou spojuje s bojem se zbraní v ruce, či srovnatelně (např. agenti-chodci), zatímco "odpor" má spíše občanský charakter. Hranice mezi oběma formami však může být velmi úzká, proto se snažím obě kategorie v připravovaném zákoně spojit.
O podkladech na zrušení KSČ(M) aktuálně nepracuji, pokud vím, věnuje se tomu skupina senátorů okolo p. Štětiny.

Srdečně zdravím.

Ivo Mareček

Ivo Mareček

Dobrý den pane poslanče, jak velkou je v současnosti KSČM hrozbou pro demokracii v ČR? Co se týče zrušení této strany, je celá záležitost spíše o nevhodném slově "komunistická" v jejím názvu nebo je podstata opravdu skryta v nebezpečných ideologických postojích této strany? Děkuji
Daniel Korte 10:36

Daniel Korte

Dobrý den, pane Marečku,
samozřejmě, že komunistická strana dnes již není hrozbou přímo fyzickou, nemá již totiž oporu v sovětských ani jiných tancích. je však ostudných vředem (viz výše) a negativně přispívá k nestabilitě politické scény: blokuje nezanedbatelnou část politického spektra majíc nulový koaliční potenciál. Což se může ovšem brzy změnit - viz prohlášení současného předsedy ČSSD.
K druhé části: měl byste slyšet projev s. Semelové při prvním čtení nvrhu zákona o účastnících protikomunistického odboje a odporu, kterak velebila čacké pohraničníky střílející na hranicích po těch, kteří v onom socialistickém ráji nechtěli žít!
Srdečně zdravím.

Tomáš Znojil

Tomáš Znojil

Dobrý den pane Korte. Myslíte si, že veřejnost podporuje uznání (i finanční) jak protikomunistického odboje, tak odporu nebo "je jí to jedno".

Díky za odpověď a přeji hodně zdaru.
Daniel Korte 10:29

Daniel Korte

Dobrý den, pane Znojile,
upřímně řečeno - nevím. Obávám se, že platí to druhé. Souvisí to s naším vyrovnáváním se s minulostí, což je disciplina, která nám příliš nejde. Není ani příliš divu: je to totiž disciplina obtížná. Hrdinové to tak neměli v českých zemích nikdy jednoduché, nastavovali totiž svým hrdinstvím nepříjemné zrcadlo většině nehrdinů.
Srdečně zdravím.

Pojďte do toho s námi!

Přejeme si znát vaše názory. Připravili jsme pro vás dotazník, který nám pomůže změnit nevypovídající ankety na rychlé a hodnotné výzkumy. Pomozte nám lépe poznat vaše názory, zapojte se do kampaní, komunikace a buďte skutečnou součástí TOP 09. Po vyplnění vám navíc budeme moci ušít naše komunikační kanály přímo na tělo - už žádné nezajímavé informace, budeme vám servírovat to, co vás opravdu zajímá.
Vyplnit