Skupiny
Diskuse
Akce
Chaty
seznam chatů

ONLINE CHAT

Daniel Korte na chatu
Daniel Korte

Daniel Korte

Co je to protikomunistický odboj a odpor a jaký je v tom rozdíl? Kdo je jeho účastníkem? Jaká se připravuje k této problematice legislativa?

Nejen na tyto otázky se můžete zeptat již nyní. Odpovídat bude poslanec Daniel Korte a to ve čtvrtek 5. května 2011 od 10 hodin na chatu MY.TOP 09.

Chat již proběhl (5.5.2011 od 10:00)

Archiv on-line diskusí
Daniel Korte

Daniel Korte

Vážení podporovatelé,

děkuji Vám všem za zajímavé otázky a příspěvky. Pokud se na všechny nedostalo, obracejte se, prosím, přímo na mne e-mailem.

Srdečně Vás všechny zdravím a přeji pěkný den!

Daniel Korte
Jaroslav Poláček

Jaroslav Poláček

Díky, mnoho sil, myslím, že po projevech některých by se dalo pěti kontinuálně. Mimochodem, co dělá s filologem klasickým, když poslanec, který chce být moudrým, použije slova jako kontinuélní, procentuélní?
Daniel Korte 11:32

Daniel Korte

Klasický filolog úpí...

Marek Sofr

Marek Sofr

Dobrý den, KSĆ měla být zrušena v r. 1990, teď nezbývá, než je porazit ve volbách, snad časem spadnou pod volitelnou mez. Očekávám předčasné volby na jaře 2012, jak to vidíte Vy?
P.S. Stačí psát, zpěv není nutný
Daniel Korte 11:31

Daniel Korte

Dobrý den, pane Sofre,
máte pravdu, měla se zrušit, nebo přinejmenším ostrakizovat: komunisti měli mít zákonem zakázáno účastnit se veřejného života, analogicky jako lustrační zákon vylučoval estébáky spol.
Myslím, že máme před sebou příliš mnoho práce, než abychom si mohli dovolit luxus předčasných voleb.
Srdečně zdravím.

Irini Martakidisová

Irini Martakidisová

Dobrý den,
pane poslanče, jakožto představitele vzdělaného člověka z „akademické půdy“ a zastánce „vzdělané společnosti“ mne zajímá vaše stanovisko. V posledních deseti, patnácti letech všichni studenti baží po vysokoškolském titulu, zatímco zájem o odborná učiliště je mizivý. Jistě, společnost má být vzdělaná, ale ubývá nám kvalifikovaných dělníků. Jaký máte vy osobně na to názor? A druhá otázka, uslyšíme vás ještě ve sněmovně zpívat? Přeji příjemný den.
Daniel Korte 11:26

Daniel Korte

Dobrý den, paní Martakidisová,
máte pravdu. Tendence, aby každý druhý měl vysokoškolské vzdělání je nesmyslná a škodlivá: je přece dokázáno, že vystudovat kvalitní vysokou školu má IQ max. 15% populace, expanze vysokých škol a universit vede logicky k snížení kvality. Mimochodem: máme 76 vysokoškolských ústavů, zatímco velká Británie s cca 60 miliony obyvatel 82. Stejným nesmyslem je státní maturita pro všechny - propánajána, proč by kominík nebo kadeřnice museli mít maturitu?
Co se zpěvu týče, mělo by ho býti jak šafránu, aby si ho ctění kolegové a kolegyně považovali.
Srdečně zdravím.

Michal Štěpař

Michal Štěpař

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jaký je Váš názor na nové písmo, které se od září zkouší na některých školách?
Děkuji za odpověď.
Daniel Korte 11:19

Daniel Korte

Dobrý den, pane Štěpaři,
nemám názor na nové písmo Comenius. Sám jsem měl ve škole z psaní vždycky trojku, takže ulehčí-li to dětem život, je dobře.
Srdečně zdravím.

Michael Kubík

Michael Kubík

Dobrý den pane Korte, vím, že jste jedním z "komunistobijců" v řadách TOP 09 :-) Zajímal by mě Váš názor na kauzu bratří Mašínů (na toto téma se koneckonců rozběhla zajímavá diskuze i zde na MY.TOPu) ? Mně osobně se například líbil statečný postoj pana senátora Štětiny, v době zamítnutí návrhu zákona o třetím odboji v Senátu.
Díky a přeji hodně zdaru !
Daniel Korte 11:17

Daniel Korte

Dobrý den, pane Kubíku,
Mašínů si hluboce vážím. Je ostudou tohoto státu, že nedokáže své hrdiny ocenit vycházeje vstříc negativnímu postoji (doufám, že jen části) veřejnosti, což svědčí o našem vztahu k hrdinům, jak již bylo řečeno.
Srdečně zdravím.

Jiří Vaněk

Jiří Vaněk

Dobrý den pane Korte. Těsně po roce ´89 se říkalo, že komunisti u nás do deseti dvaceti let "vymřou", ale dnes k této ideologii inklinuje i řada mladých lidí. Co si myslíte, jaká je jejich motivace?
Daniel Korte 11:10

Daniel Korte

Dobrý den, pane Vaňku,
spletli jsme se. Komunisti jsou pro mnohé atraktivní možná proto, že nemají žádnou odpovědnost, nemohli tedy nic zkazit a nemají žádné skandály. A ti mladí nevědí, jaké to bylo, žít v socialistickém ráji, a neumějí si to ani představit!
Srdečně zdravím.

Rostislav Kadlec

Rostislav Kadlec

Dobrý den,

jsem z Ústeckého kraje a rád bych se Vás zeptal na Váš postoj k těžebním limitům hnědého uhlí. Jaký je Váš postoj a proč? Děkuji.
Daniel Korte 11:07

Daniel Korte

Dobrý den, pane Kadleci,
nesouhlasím se snahami o prolomení těžebních limitů. Vyděračům se nemá ustupovat - těmi vyděrači míním těžaře - a krajina má být pro lidi. Jsem rád, že se zdevastovaná krajina pomalu zase vrací k životu. Zásoby za limity by se měly jednou pro vždy odepsat.
Srdečně zdravím.

Pojďte do toho s námi!

Přejeme si znát vaše názory. Připravili jsme pro vás dotazník, který nám pomůže změnit nevypovídající ankety na rychlé a hodnotné výzkumy. Pomozte nám lépe poznat vaše názory, zapojte se do kampaní, komunikace a buďte skutečnou součástí TOP 09. Po vyplnění vám navíc budeme moci ušít naše komunikační kanály přímo na tělo - už žádné nezajímavé informace, budeme vám servírovat to, co vás opravdu zajímá.
Vyplnit