Skupiny
Diskuse
Akce
Chaty
seznam chatů

ONLINE CHAT

Chat s poslancem Janem Farským
Jan Farský

Jan Farský

Poslanec Jan Farský připravuje novelu zákona o veřejných zakázkách. Nová úprava má přinést větší kontrolu veřejných prostředků a vyřešit další nedostatky současné legislativní úpravy.

Možnost zapojit se do její přípravy byla nabídnuta všem podporovatelům TOP 09 v této diskusi, ve čtvrtek 21. dubna 2011 pak od 14 hodin máte možnost debatovat o ní přímo s Janem Farským.

Ptejte se na všechno, co vás zajímá.

Směrnice pro zadávání veřejných zakázek (připomínkování)
Stručný manuál ke směrnici pro zadávání veřejných zakázek

Chat již proběhl (21.4.2011 od 14:00)

Archiv on-line diskusí
Jan Farský

Jan Farský

Děkuji za položené otázky a přeji krásný zbytek jarního odpoledne.
Tomáš Znojil

Tomáš Znojil

Dobrý den pane Farský. Kde je podle Vás největší Achillova pata při zadávání veřejných zakázek v ČR? Díky za odpověď a přeji hodně zdaru.

Tomáš Znojil
Jan Farský 14:04

Jan Farský

Dobrý den Tomáši,

děkuji a i Vám přeji hodně zdaru. Osobně vidím největší problém v oblasti zveřejňování informací o zakázkách. Myslím, že pokud nová úprava zavede povinnost uveřejňovat veškeré informace o výběrovém řízení, o uzavřené smlouvě a skutečně ceně, bude do značné míry vyhráno.

Štěpán Hnyk

Štěpán Hnyk

Dobrý den,

mám dvě otázky.

1. Jak konkrétně nová úprava zabrání rozdělování větších zakázek na menší zakázky nepodléhající tak přísným pravidlům?

2. Co se stane v případě, že pro danou zakázku nebude možné oslovit předepsaný počet uchazečů? (např. zakázka bude tak specifická, že nebude existovat předepsaný počet subjektů schopných ji splnit)

Děkuji za odpovědi.

S úctou

Štěpán Hnyk
Jan Farský 14:02

Jan Farský

Dobré odpoledne Štěpáne,

rozdělování zakázek na menší zakázky je zakázáno již dle současné úpravy. Kontrolu v daném případě vykonává ÚOHS. Nová úprava tuto oblast dále neprohlubuje, řešení vidím spíše v posílení kontrolní činnosti ÚOHS.

Odpověď na druhou otázku je v současné době intenzivně hledána... Jednou z variant řešení je i udělení výjimky MMR. To by ovšem znamenalo vytvoření další aparátu, který bude posuzovat trh a specifičnost zakázky...

Pojďte do toho s námi!

Přejeme si znát vaše názory. Připravili jsme pro vás dotazník, který nám pomůže změnit nevypovídající ankety na rychlé a hodnotné výzkumy. Pomozte nám lépe poznat vaše názory, zapojte se do kampaní, komunikace a buďte skutečnou součástí TOP 09. Po vyplnění vám navíc budeme moci ušít naše komunikační kanály přímo na tělo - už žádné nezajímavé informace, budeme vám servírovat to, co vás opravdu zajímá.
Vyplnit