Skupiny
Diskuse
Akce
Chaty
seznam chatů

ONLINE CHAT

Chat s volebním manažerem Jaroslavem Poláčkem
Jaroslav Poláček

Jaroslav Poláček

Zajímají Vás podrobnosti z pozadí kampaně TOP 09? Jak funguje tým, který připravuje stranu na volby a co je vlastně náplní práce volebního manažera? Co má TOP 09 v plánu do budoucna v oblasti online komunikace? Nejen na tyto otázky se můžete ptát volebního manažera TOP 09 Jaroslava Poláčka.

Chat již proběhl (6.10.2010 od 13:00)

Archiv on-line diskusí
Bohuslav Franc

Bohuslav Franc

Moje neteř by chtěla vědět, jak moc nad českým průměrem se pohybuje váš plat.
Jaroslav Poláček 13:44

Jaroslav Poláček

Pane Franci,
zkuste mi to přiblížit a napište mi jak jste na tom vy se svým platem?:)

Vendula Železná

Vendula Železná

Ráda bych se vás zeptala, jaká forma komunikace s voliči je vám osobně nejbližší a která naopak nejvzdálenější? Jak moc se liší příprava kampaní v krajích před nadcházejícími volbami, připavují si je kraje samy? A také bych se ráda dozvěděla, zda si topka před přípravou kampaní udělala nějaký průzkum alespoň mezi potencionálními voliči, která témata by si voliči přáli "komunikovat"? Díky. V.Z.
Jaroslav Poláček 13:41

Jaroslav Poláček

My jsme si vlastní výzkum dělali během volební kampaně do poslanecké sněmovny. Nevýhoda těchto voleb je ta, že každá obec, každý region má specifická témata, která lidi v tom daném místě zajímají, proto je také ta kampaň v každém místě trochu jiná. Důraz je samozřejmě v této kampani kladen na její kontaktní část, protože podaná ruka a pohled do očí bývá často ten nejpřesvědčivější argument, byť je to samozřejmě velmi náročné na čas a energii všech kandidátů. Pro mě osobně bylo hrozně pozitivním zjištěním jak topce zafungovala komunikace na internetu a sociálních sítích. Lidi, kteří diskutují například na naší stránce na facebooku vedou, až na výjimky, věcnou debatu a jsou pro nás cenným zdrojem zpětné vazby.

Radim Záleský

Radim Záleský

Na kolik to v Praze tipujete? Vyplní se včerejší průzkum pro OVM nebo dopadneme podobně, jako to dopadlo v Praze při sněmovních volbách?
Jaroslav Poláček 13:25

Jaroslav Poláček

Pane Záleský,
kdyby se splnili prognózy jednotlivých agentur, tak TOP 09 dnes nemá ve sněmovně 42 poslanců, ale mnohem méně. Nechci to vůbec brát na lehkou váhu, nicméně v každé kampaní je pro mě důležitý pocit, že jsme opravdu udělali maximum, abychom dosáhli co nejvyššího výsledku. Zatím mám tu zkušenost, že energie vynaložená se někde odrazí. Výsledky voleb odhaduji hrozně nerad. Jsem ale přesvědčen, že jsme Praze nabídli toho nejlepšího kandidáta na primátora, a že všech zhruba 900 kandidátů v rámci Prahy v těchto dnech dělá opravdu první a poslední, aby dosáhli toho nejlepšího výsledku.

Petr Ducháček

Petr Ducháček

Co tě nejvíc baví na práci volebního manažera?
Jaroslav Poláček 13:20

Jaroslav Poláček

Ahoj Petře,
hodně energie mi dodává jistota, že pracuji s lidmi, kteří odvádějí profesionální práci a jdou do toho naplno. Myslím si, že to je opravdu to, co mě na přípravě volební kampaně baví nejvíc.

Radim Záleský

Radim Záleský

Jak moc rozdílná je práce volebního manažera před volbami do PSP ČR a před komunálními/senátními volbami? Liší se to nějak výrazně? Co je náročnější?
Jaroslav Poláček 13:17

Jaroslav Poláček

Dobrý den,
je to samozřejmě rozdíl a myslím si, že i pro celou řadu kolegů ve volebním týmu jsou podzimní volby náročnější v tom, že ta kampaň z logiky komunálních a senátních voleb je decentralizovaná a náročnější na koordinaci. Snažíme se udržet vše dobré, co jsme si vyzkoušeli ve volbách do poslanecké sněmovny, ale každá aktivita se logicky rozpadá na komunikaci s 26 volebními štáby kandidátů do senátu a minimálně 14 krajských kanceláří, někde již TOPcenter:), takže na komunikaci je to určitě výrazně náročnější.

Pojďte do toho s námi!

Přejeme si znát vaše názory. Připravili jsme pro vás dotazník, který nám pomůže změnit nevypovídající ankety na rychlé a hodnotné výzkumy. Pomozte nám lépe poznat vaše názory, zapojte se do kampaní, komunikace a buďte skutečnou součástí TOP 09. Po vyplnění vám navíc budeme moci ušít naše komunikační kanály přímo na tělo - už žádné nezajímavé informace, budeme vám servírovat to, co vás opravdu zajímá.
Vyplnit